نشریه گردشگری شهری

در شروع کار این تفریحات برای طبقه کارگری ممکن نبود بلکه صاحبان ماشین تولید مالکین کارخانجات و تجار و اقتصاد مدارها از این فرصت بهره‌مند بودند. به نوعی از گردشگری برای بازدید از مناطق باستانی مانند موزهها و سایت موزه اطلاق می‌شود. موزه‌های ایران با چالش‌ها و کاستی‌های زیادی روبه‌رو هستند که باعث شده است در سال‌های اخیر، شاهد شکل‌گیری مشکلات مرمتی و حفاظتی در آن‌ها باشیم. از مهم ترین قطب های گردشگری روستایی می توان به روستای گردشگری لرد در استان اردبیل، کندوان در آذربایجان شرقی، ابیانه در نطنز استان اصفهان اشاره کرد. به عبارتی، خانه‌های سنتی و قدیمی برای ماندگار شدن، به خانه‌‌های بومگردی تبدیل شده‌اند که طرفدارن زیادی نیز دارند.

گفتنی است، بازی‎‌های المپیک، مسابقات جام جهانی فوتبال و مسابقات ورزشی بین‌‎المللی که جزو رویدادهای بزرگ ورزشی در دنیا هستند، نقش بسیار مهمی در جذب توریسم و درآمدزایی برای کشورهای میزبان دارند. هما‌طور که گفته شد، حوزه‌‎ی گردشگری وسعت زیادی پیدا کرده و شبیه به یک اختاپوس است که هر یک از پاهایش در رشته‌ها و زمینه‌های مختلفی قرار دارند. گفتنی است، مفاهیم صنعت گردشگری با سیاست، اجتماع، محیط زیست، مدیریت و زمینه‌های دیگر در ارتباط بوده و برای رسیدن به نتایج درست و منطقی، می‌بایست با مفاهیم گردشگری آشنا شد. اما عصر واقعی مسافرت‌های جمعی و گروهی بین‌المللی پس از جنگ جهانی دوم با مسافرت‌های هوایی، رشد بیشتری یافت. در دوران پس از جنگ، بخش عمدهٔ هواپیماهای ترابری مثل داگلاس داکوتا که از اعتماد و قابلیت بالایی برخوردار بود با همراهی خلبانان نظامی به کار حمل و نقل مسافر پرداختند؛ و به صورت پروازهای چارتر وارد عمل شدند.

این مدل از گردشگری، می‎تواند قدم زدن در بافت تاریخی شهر، بازدید از موزها، گشت و گذار و دیدن آثار هنری و باستانی باشد. به یاد داشته باشید، خرید، بازدید از پارک‌‎های تفریحی و اقامتگاه‌های مجلل در اطراف مکان‎‌های تاریخی می‌تواند جزو سایر لذت‌های سفر شما باشد. جالب است بدانید، افراد با وارد شدن به جاهای ناشناخته، تجربه‌های جدیدی کسب می‌کنند بنابراین؛ گردشگری را می‌توان یکی از اصلی‌ترین جنبه‌های زندگی امروزی در نظر گرفت. می‌توان گفت، گردشگری مجموعه فعالیت‌‌های است که افراد با هدف تفریح، تجارت یا گذراندن اوقات فراغت، به مکان‌‎هایی بیرون از محیط معمول برای مدتی اقامت می‌کنند. این نوع تعریف، دسته‌بندی مختلفی دارد که در اینجا به برخی از آن‌ها می‌پردازیم. گردشگری انتظار (Expectation Tourism) نوعی از گردشگری است که در سال ۲۰۱۷ میلادی به روش علمی شناسایی و معرفی شده‌است.

دیگر شرکت‌ها نیز کشتی‌های قدیمی خود را در مسیر گشت‌های تابستانی قرار دادند. گردشگری فرهنگ، نشریۀ علمی و دوزبانه (تمام متن فارسی و انگلیسی) در حوزۀ گردشگری است که به صورت فصلنامه و در زمینۀ «گردشگری و زمینه‌های وابسته» منتشر می‌شود. رسالت آن تأکید بر شناخت و ترویج وجه فرهنگی گردشگری در برنامه‌ریزی، مدیریت و اجرای فعالیت‌های آن است. نکتۀ مهم در رویکرد نشریه، تمایز میان دو مفهوم «فرهنگ» و «فرهنگی» است که تأثیر مهمی در سطح و جنس فعالیت‌های گردشگری بر جای می‌گذارد.

مجله ‘گردشگری شهری به منظور صیانت از حقوق و مالکیت فکری و معنوی پژوهشگران و نویسندگان مقالات علمی و جلوگیری از دریافت تحقیقات تکراری از نرم افزارهای مشابه یاب استفاده می کند. به طور کلی، صنعت گردشگری یک تجارت بزرگ و پردرآمد در تمام کشورهای جهان است که سالیانه میلیون‌ها دلار در طی مسافرت افراد جابه‌جا می‌شود. همچنین تغییراتی در سبک زندگی ایجاد شده که تعاریف فعلی توریسم را زیر سؤال برده‌اند. برخی مردم (به‌ویژه افرادی بالای سن ۴۵ سالگی و بازنشستگان) به سراغ توریسم رفته و بعضاً تمام سال را با این تورها می‌گذرانند.

نوعی از گردشگری است که برای شناخت تمدن، فرهنگ، آداب‌ورسوم و سنت‌های یک گروه، جامعه، شهر یا یک کشور از طریق بازدید بناهای باستانی و معماری دوره‌های مختلف تاریخی، موزه‌ها و شرکت در جشنواره‌های هنری انجام می‌شود (یغفوری و همکاران، ۱۳۹۲). این‌گونه از گردشگری که گردشگری میراث نیز نامیده می‌شود و به بازدید از موزه‌ها، مکان‌ها و ابنیه تاریخی می‌پردازد، امروزه بخش عمدهای از گردشگری را به خود اختصاص داده‌است. ایران به دلیل دارا بودن هزاران ابنیه باارزش تاریخی در این زمینه می‌تواند بسیار موفق باشد. امروزه، گردشگری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و آن را یک امر تجملاتی و لوکس در نظر نمی‌گیرند بلکه؛ تبدیل به یک واقعه ضروری و بخشی جدایی‌ناپذیر در زندگی انسان‌ها شده است. بشر در میان تمام مشغله‌ها و مسئولیت‌هایی که در زندگی شخصی و کاری خود دارد، تلاش می‌کند فرصتی پیدا کند تا به سفر برود زیرا؛ سفر قدرتمندترین ابزاری است که می‌تواند انسان را از استرس‌ها و نگرانی‌ها دور کند. سن‌خوان یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های آمریکا در منطقه‌ای بسیار زیبا و چشم‌گیر واقع شده است.

لذا محتوای نشریۀ گردشگری فرهنگ از دو بخش تبیین جوهر فرهنگ به‌مثابۀ هدف غایی گردشگری فرهنگ و خوانش محصولات فرهنگی تمدن‌ها به‌مثابۀ موضوع فعالیت‌های گردشگری تشکیل می‌شود. فصلنامه گردشگری و توسعه به منظور صیانت از حقوق و مالکیت فکری و معنوی پژوهشگران و نویسندگان مقالات علمی و جلوگیری از دریافت تحقیقات تکراری از سامانه مشابه یاب سمیم نور استفاده می کند. مقالات ارسالی برای این نشریه به‌صورت دوسویه ناشناس داوری می‌شوند و پس از سه مرحله داوری و موافقت هیئت تحریریه به چاپ خواهند رسید. به طور کلی، یکی از کسب و کارهای فعال در ایران و در حوزه گسترش صنعت گردشگری، مرتبط با افزایش هتل‌ها است. این صنعت به گردشگران کمک می‌‎کند تا به هرجایی که سفر می‌کنند، نگرانی بابت محل اقامت نداشته باشند.

هفته گذشته برخورد صورت‌گرفته با طبیعت‌گردانی که به منطقه ییلاقی اوپرت سفر کرده بودند، موجی از واکنش‌ها را در فضای مجازی به‌دنبال داشت. این جذابیت‌‌ها ساعاتی خوش را به‌منظور گردش و تفریح شبانه در تبریز، برای گردشگران فراهم می‌کنند. باغ موزه های تهران مجموعه‌هایی ارزشمند از آثار و بناهای تاریخی از دوره‌های حکومتی پیشین ایران، میان باغ‌هایی باصفا، در گوشه و کنار پایتخت هستند. بزرگترین کشور جهان در سطح دو قاره گسترده شده است و با سفر به آن می‌توانید دنیای وسیع‌تری را تجربه کنید.

برای تهیه این قبیل تصاویر عکاس مجبور است که چند عکس را از قسمت‌های مختلف فضای مورد نظر تهیه کرده و آن‌ها را به صورت ماهرانه‌ای در کنار یکدیگر قرار دهد که برای کسب اطلاعات دقیق تر می‌توانید به مطلب عکاسی پاناروما مراجعه نمایید. عموم مردم یک جامعه می‌توانند از ورود توریست و گردشگر به کشورشان بهره ببرند به‌طوری که، از مدیر هتل و صاحب یک رستوران گرفته تا تولیدکننده صنایع دستی و راننده تاکسی همه می‌توانند از حضور گردشگر منفعت ببرند. به یاد داشته باشید، با توسعه گردشگری و ورود ارز به کشور، مشاغل مختلف ایجاد شده و کسب و کار مردم عادی جامعه رونق می‌گیرد، که همین امر نشانه‌دهنده اهمیت گردشگری است. با ورود هرچه بیشتر گردشگر به هر شهر یا کشور، به‎‌تدریج شغل‌های کوچک و بزرگ ایجاد می‌شوند که باز هم مردم همان جامعه هستند که از مزایای آن بهرمند می‌شوند پس می‌توان گفت، توسعه صنعت گردشگری با توسعه اشتغال همراه است. نزدیک به دو قرن از تاریخ شروع مسافرت‌های ماجراجویانه گردشگران به قطب‌های شمالی و جنوبی کره زمین می‌گذرد.